بازدید مسئولان استان از آب شیرین کن در دست احداث مجتمع روستایی بندر کرگان

بندرعباس ـ جمعی از مسئولان استان هرمزگان از روند عملیات اجرایی تاسیسات نمک زدایی و آبشیرین کن در دست احداث روستای بندر کرگان بازدید کردند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان حمزه پور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان در طی بازدید از آبشیرین کن در دست احداث روستای بندر کرگان در تشریح مشخصات فنی و برنامه زمانبندی پروژه مذکور اظهار داشت : ظرفیت تولید این آبشیرین کن به میزان ۳۰۰۰ مترمکعب آب شیرین در شبانه روز می باشد که با تکمیل و بهره برداری از آن مشکل کمبود آبشرب و بهداشتی بالغ بر تعداد ۱۲ روستا با جمعیت ۱۵۰۰۰ نفر از جمله روستای بزرگ بندر کرگان و روستاهای توابع به طور کامل مرتفع می گردد.

حمزه پور افزود: احداث این تاسیسات با سرمایه گذاری بخش خصوصی و با سرمایه ای بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال در حال انجام است که تلاش میکنیم این پروژه مهم و زیربنایی تا پایان سال تکمیل و بهره برداری نماییم .

در این بازدید همتی استاندار هرمزگان با تاکید بر ضرورت توسعه آبشرین کن ها با توجه به شرایط بحرانی منابع تامین آب سطحی و زیر زمینی استان گخاطر نشان ساخت: انجام این کار می تواند کمک زیادی به کاهش برداشت از منابع آب شیرین زیر زمینی از جمله دشت میناب نماید.

 وی همچنین ضمن تشکر از اقدامات شرکت آب و فاضلاب روستایی در خصوص توجه و توسعه آبشیرین کن ها جهت تامین آب پایدار در روستاها خواستار تسریع در تکمیل و بهره برداری از این پروژه تا ایام دهه فجر سال جاری شد.

ذوالقدر نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی نیز ضمن ابراز خرسندی از احداث و اجرای این پروژه مهم و ضروری تامین آب شرب روستاهای منطقه کرگان گفت: شرکت آب و فاضلاب روستایی هرمزگان پروژه های آبرسانی متعدد و فراوانی در روستاهای شهرستانهای شرق استان از جمله شهرستان میناب در دست اجرا دارد که به رغم محدودیت اعتباری و خشکسالی انجام این همه فعالیت و انجام پروژه آبرسانی روستایی و سرعت اجرای این پروژه ها و اقدامات شایسته تقدیر و تشکر فراوان می باشد

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.